LAJMI I FUNDIT:

Shtëpia e McKennie në shënjestër të hajdutëve, i vidhen gjësende me vlerë sa ishte duke luajtur ndaj Spalit

Shtëpia e McKennie në shënjestër të hajdutëve, i vidhen gjësende me vlerë sa ishte duke luajtur ndaj Spalit

Mediat italiane kanë raportuar se hajdutët kanë hyrë në shtëpinë e mesfushorit Weston McKennie dhe vodhën gjësende me vlerë ndërsa ai ishte duke luajtur për Juventusin në Coppa Italia kundër SPAL-it.

Reklama

Incidenti ndodhi të mërkurën në mbrëmje gjatë fitores së Juventusit me rezultat të thellë 4-0 në Allianz Stadium në Torino.

Sipas mediumit Sky Sport Italia, grabitësit planifikuan që ajo të përkonte me kohën e ndeshjes çerekfinale, duke e ditur që McKennie nuk do të ishte në shtëpi.

Është raportuar se ata u larguan me disa këpucë dhe çizme, veshje të dizajnuara dhe sende të tjera të vlefshme.

Ata thuhet se hynë nga dritarja e banjës dhe gjithashtu kishin studiuar zakonet e fqinjëve të tij për t’u siguruar që ata të mos shqetësoheshin.

Kjo është e fundit në një seri plaçkitjesh shtëpish që kanë shënjestruar lojtarët e futbollit, përfshirë Franck Ribery të Fiorentinës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori