0Shares

Këtë javë Rihanna ka publikuar një ‘selfie’ në një veshje voluminoze blu që ishte mahnitëse, por nuk mund të mos vërejmë ngjashmërinë me një tjetër yll të madh: ‘përbindëshin Cookie’!

Por kjo nuk është hera e vetme që ne e kemi kapur në një rast të vizionit të dyfishtë, shkruan US Magazine, transmeton Telegrafi.

Njëzetekatër yjet që kanë ndryshuar tërësisht që nga koha kur u bënë të famshëm (Foto) Njëzetekatër yjet që kanë ndryshuar tërësisht që nga koha kur u bënë të famshëm (Foto)

Në të vërtetë, Rihanna ka pasur shumë momente të modës të çuditshme që nxjerrin krahasime me personazhet e filmave të animuar, duke përfshirë këtu: ‘Big Bird’ dhe Bukuroshen e Fjetur.

Në vazhdim ju sjellim shtatë rastet kur Rihanna u “binjakëzua” me personazhet e njohur nga filmat, duke u veshur me elemente njëlloj si ata

Kur Rihanna dukej si përbindëshi Cookie

Rihanna kishte veshur një fustan blu, që ngjante me një nga figurat tona të preferuara të filmit “Përbindëshat”, me atë të përbindëshit Cookie.

Rihanna kishte marr edhe pamjen e Bukuroshes së Fjetur

RiRi kanalizoi Bukuroshen e Fjetur, Princesha Aurora në këtë fustan blu të zbehtë.

Në këtë imazh ajo u duk si personazhi i famshëm “Big Bird”

Këngëtarja hoqi vigjilencën e zjarrtë të Zogut të Madh në këtë ansambël të ndritshëm të verdhë. Madje edhe këmbët e saj te dantella përputheshin me këmbët e karakterit të famshëm të filmit “Sesam Street”.

Kur këngëtarja vishej si “Jawa”

Aktorja mbante një pallto kafe dhe xhaketë që dukej sikur të ishte e fisit nomad Jawa nga filmi “Star Wars”.

Kësaj radhe, ajo ishte veshur si vampiri “Count von Count”

Rihanna kanalizoi personazhin “The Count” nga filmi “Sesame Street” në këtë fustan të zi, i cili paraqiste një tren të gjatë që i ngjante kepit të tij të gjatë.

Koha kur ajo u vesh si personazhi “OH”

Pasi ishte hedhur si aktore e zërit në filmin “Home”, ishte e drejtë për Rihannën të ‘binjakëzohet’ me personazhin ‘Boov’, ose të quajtur ndryshe Oh.

Këtu ajo dukej krejtësisht si Chewbacca

Rihanna dukej parahistorike me këtë pallto me lesh. Tonet e saj ngjyrë kafe kujtojnë personazhin ‘Chewbacca’ nga Star Wars. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)