LAJMI I FUNDIT:

Shqiptari kapet duke kultivuar kanabis në Britani: E bëra se duhej t’ua ktheja borxhin njerëzve që më sollën këtu

Shqiptari kapet duke kultivuar kanabis në Britani: E bëra se duhej t’ua ktheja borxhin njerëzve që më sollën këtu
Foto ilustruese
Reklama

Shqiptari Eridon Hasanpapaj është arrestuar nga policia britanike, pasi në shtëpinë ku qëndronte kishte kultivuar bimë kanabisi.

Sipas mediave britanike, 22-vjeçari shqiptar, ka thënë para gjykatës se është detyruar të rriste bimë kanabisi pasi iu kishte marrë borxh personave që e kishin futur ilegalisht në Britaninë e Madhe.


E për ta kthyer borxhin, ka thënë se u “detyrua”, të bënte një gjë të tillë.

Nëse do ta hidhte në treg, ai do të fitonte mbi 50 mijë euro nga shitja e mariuhanës.

“Kur u bastis shtëpia, iu gjetën dy dhoma gjumi në katin e sipërm të ndërtesës të pajisura me ndriçim, ventilatorë dhe kohëmatës, ndërsa sahati i energjisë elektrike ishte hequr duke e vjedhur energjinë elektrike”, thuhet në deklarimin e policisë.

Sipas avokatit, Hasanpapajt ishte i detyruar të përkujdesej për rritjen e bimëve të kanabisit.

“Atij iu dhanë udhëzime se çfarë duhet të bënte kur të mbërrinte në shtëpi. Duke pasur parasysh borxhin ai ndjeu se nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të zbatonte udhëzimet që i ishin dhënë”, deklaroi avokati i tij.

Eridon Hasanpapaj është dënuar me 1 vit burg dhe më pas do të dëbohet për në Shqipëri, shkruan thenorthernecho.co.uk//Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e Liridonës nga bashkëshorti i saj, Karamuço: Ajo u vra sepse ka ditur një sekret shumë të madh

Vrasja e Liridonës nga bashkëshorti i saj, Karamuço: Ajo u vra sepse ka ditur një sekret shumë të madh

Drejtësi
“Vrasja e Liridonës është e zbardhur”, ish-prokurori Muçi: Këto janë dy motivet kryesore

“Vrasja e Liridonës është e zbardhur”, ish-prokurori Muçi: Këto janë dy motivet kryesore

Drejtësi
Zbardhja e vrasjes së Liridonës, eksperti: Policia vendosi kamera të fshehta në afërsi të vendit të krimit

Zbardhja e vrasjes së Liridonës, eksperti: Policia vendosi kamera të fshehta në afërsi të vendit të krimit

Lajme
Familja Ademaj kërkon t'u lejohet që nesër ta rivarrosin Liridonën

Familja Ademaj kërkon t'u lejohet që nesër ta rivarrosin Liridonën

Lajme
Pacolli sqaron raportet e tij me Naim Murselin, të dyshuarin për porositjen e vrasjes së gruas së tij

Pacolli sqaron raportet e tij me Naim Murselin, të dyshuarin për porositjen e vrasjes së gruas së tij

Lajme
Çfarë diskutonte ish-prokurori Metush Biraj me Shkodran Pulajn për gjykimin për 130 kg marihuanë?

Çfarë diskutonte ish-prokurori Metush Biraj me Shkodran Pulajn për gjykimin për 130 kg marihuanë?

Drejtësi
Kalo në kategori