LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka publikuar për procesin e blerjes së biletave për ndeshjet e Kombëtares në Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Pas suksesit historik të Kombëtares Shqiptare, e cila arriti të kualifikohet për herë të dytë në këtë turne prestigjoz, entuziazmi midis tifozëve është në kulmin e tij. Ata që dëshirojnë të ndjekin ndeshjet nga afër në stadiumet e Gjermanisë do të kenë mundësinë të sigurojnë biletat e tyre përmes platformës online të UEFA-s.

Duke hyrë në faqen zyrtare të UEFA.com me anë të linkut, tifozët mund të fillojnë aplikimin për biletat që dëshirojnë. FSHF thekson se biletat për ndeshjet e Kombëtares si dhe për ndeshjet e tjera të “Euro 2024” do të shiten ekskluzivisht online në faqen e UEFA-s.

"Zoti na ruajt" - presidenti i federatës serbe nuk e dëshiron Shqipërinë në grupin e Euro 2024
Lexo po ashtu "Zoti na ruajt" - presidenti i federatës serbe nuk e dëshiron Shqipërinë në grupin e Euro 2024

Procesi i aplikimit për biletat kërkon krijimin e një llogarie në faqen zyrtare të UEFA-s dhe aplikimin për ndeshjet e preferuara të Kombëtares Shqiptare. Periudha e regjistrimit hapet nga data 4 deri më 12 dhjetor 2023, pasi të jetë konfirmuar kundërshtari i Kombëtares në grup dhe vendi i ndeshjeve. Çdo aplikant duhet të identifikohet si tifoz i Shqipërisë, zgjedhjet e biletave të cilat pasqyrojnë flamurin shqiptar.

Përdoruesit munden të përcaktojnë numrin e biletave që dëshirojnë të rezervojnë, deri në katër bileta për ndeshje me një llogari të vetme. Në rast se aplikimet për biletat e disponueshme tejkalojnë numrin e kuotave për tifozët shqiptarë, UEFA do të organizojë një short për të përcaktuar fituesit e biletave. Ata që zgjidhen do të njoftohen me e-mail për të bërë pagesën në janar 2024.

Shqipëria në Evropian, Duka: Nuk e duam këtë kombëtare në grupe
Lexo po ashtu Shqipëria në Evropian, Duka: Nuk e duam këtë kombëtare në grupe

Pas pagesës së biletave, aplikantët do të marrin konfirmim elektronik dhe biletat do të dorëzohen nëpërmjet aplikacionit të UEFA-s për bileta, i cili duhet të jetë i instaluar në pajisjet e tyre mobile. Biletat nuk do të jenë të disponueshme menjëherë, por do të lëshohen në muajt në vijim dhe blerësit do të informohen për këtë përmes e-mailit.

Ndërkohë, shorti i finaleve të “Euro 2024” do të hidhet në Gjermani të shtunën, më 2 dhjetor, ku Shqipëria do të mësojë kundërshtarët e saj në turne. Pas një fushate të suksesshme eliminatore, duke u renditur e para në Grupin E me 15 pikë, Kombëtarja Shqiptare shikohet si një kundërshtar i formidable në kompeticionin që do të mbahet vitin e ardhshëm. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Premier League
Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Premier League
Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

La Liga
Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori