LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria mundet nga Gjeorgjia me 20 pikë disavantazh

Shqipëria mundet nga Gjeorgjia me 20 pikë disavantazh
Reklama

Kombëtarja shqiptare e basketbollit për meshkuj është mundur sot në mbrëmje 84-64 nga Gjeorgjia, në ndeshjen e katërt eliminatore të Eurobasket 2017, sfidë që u luajt në “Asllan Rusi”.

Një fitore e vuajtur e kombëtares mike, që edhe pse me shumë yje në përbërje, nuk arriti të dominojë në fushë, siç pat bërë 10 ditë më parë në Tbilisi.


Kuqezinjtë kanë bërë një ndeshje mjaft të mirë, duke rivalizuar për 35 minuta, por në fund nuk kanë mundur të fitojnë edhe pse paraqitja ishte pozitive.

Kombëtarja shqiptare pësoi humbjen e katërt në po kaq takime, duke u renditur ne fund të Grupin F. Për kuqezinjtë kanë mbetur edhe dy ndeshje me Malin e Zi në Tivar më 14 shtator dhe mbyllim këto eliminatore më 17 shtator me ndeshjen e fundit në “Asllan Rusi” me Sllovakinë.

Edhe Kosova ka humbur ndeshjen e katërt në fazën e grupeve ndaj Sllovenisë me rezultatin 81-91. Ka qenë një ndeshje relativisht pozitive për skuadrën e Kosovës e cila udhëhoqi periodën e parë.

Më pas në të dytën ishin shumë pranë ndërkohë që diferenca filloi të thellohej në periodën e tretë dhe të katërt, për të cuar në 10 pikë në përfundim të ksëaj ndeshjeje të katërt në grupe që solli humbjen ekatërt për skuadrën e Kosovës e cila gjithashtu ndodhet në vendin e fundit në grup.

Edhe për ta ka dy ndeshje deri në përfundim të fazës së grupeve, do të udhëtojnë drejt Ukrainës dhe do të presin Bullgarinë.

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori