Shqipëria fiton me rezultat bindës ndaj Islandës në kualifikimet për Euro 2020

Shqipëria e ka mposhtur Islandën me rezultat 4-2 në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Të parët ishin Kuq e Zinjtë që kaluan në epërsi me anë të Kastriot Dermakut në minutën e 32-të nga asistimi që pranoi prej Ledian Memushajt.

Pjesa e parë përfundoi me këtë epërsi minimale të tanëve, mirëpo pjesa e dytë filloi më keq për ta.

Islanda i barazoi shifrat në 1-1 me anë të Gylfi Sigurdsson në minutën e 47-të, nga asistimi që pranoi prej Runar Sigurjonsson.

Por, gëzimi i islandezëve zgjati vetëm pesë minuta passi Elseid Hysaj e rikthye epërsinë, pas asistimit që pranoi nga Rey Manaj.

Mirëpo mysafirët arritën ta barazonin sërish rezultatin me anë të Kolbeinn Sigthorsson (58’), gjersa ishte goli i tyre i fundit në ndeshje.

Odise Roshi e riktheu epërsinë në minutën e 78-të nga asistimi i Keidi Bares, derisa Sokol Cikalleshi (83’) shënoi për 4-2 me asistimit e Ledian Memushajt.

Turqia është lidere e Grupit H me 15 pikë, po aq sa ka edhe Franca, të ndjekur nga Islanda me 12 –të, Shqipëria me nëntë, Moldavia me tri dhe Andorra ende pa pikë. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit