Shqipëria dhe Andorra ndajnë pikët për kualifikimet në Euro 2020

Shqipëria dhe Andorra i kanë ndarët pikët në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Ndeshja që u zhvillua në Elbasan Arena, përfundoi me rezultat 2-2.

Pas vetëm gjashtë minutash lojë, Bekim Balaj e kaloi kombëtaren tonë në epërsi nga një asistim i Odise Roshit.

Por, mysafirët arritën t’i barazonin shifrat në 1-1, me golin e shënuar nga Cristian Martinez Alejo (18’) me asistimin e Joan Cervos.

Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat, derisa në të dytën u shënuan edhe dy të tjera.

45 minutëshi i dytë filloi më keq për ne, pasi Alejo (48’) e përmbysi rezultatin.

Por, Rey Manaj në minutën e 55-të e barazoi rezultatin në 2-2 dhe me këtë  rezultat përfundoi takimi.

Franca e ka marrë pozitën e parë në Gurpin H me 22 pikë, Turqia me 20, Islanda me 16, Shqipëria me 13, Andorra me katër dhe Moldavia me tre sosh.

Shpresat për t’u kualifikuar kanë përfunduar për Kombëtaren tonë, por që kjo ndeshje duhej të fituar shkaku i një rangimi më të mirë në FIFA. /Telegrafi/

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Nacho do të largohet nga Real Madridi – pesë kandidatët për kapitenin e ardhshëm te Los Blancos

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll