0Shares

Është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës.

Në Nyon të Zvicrës UEFA ka hedhur shortin për fazën e tretë të Ligës së Kampionëve.

Kampionët e Shqipërisë, Kukësi në rast se kalon skuadrën moldave Sheriff, do të përballet me njërën nga skuadrat Samtredia ose Karabakun e Ansi Agollit.

Rosenborgu i Elbasan Rashanit në rast se kalon Dundlakin përballet me Celticun.

Istanbul Basaksehir i Sokol Cikalleshit do të përballet me klubin e madh belg, Club Brugge.

Përballje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Nices dhe Ajaxit.

Salzburgu i Valon Berishës, në rast se kalon Hibernianin do të mund të përballet me njërën nga skuadrat Rijeka ose TNS.

Ndërkohë Besnik Hasi me Olympiakosin e tij pritet të luaj me Partizanin e Beogradit. /Telegrafi/

Sllavia Praga- BATE Borisov / Alashkert
Spartaks Jyrmala / Astana – IFK Mariehamn / Legia Varshavë
Zrinjski / Maribor – FH Hafnarfjordur / Víkingur
Malmo / Vardar – Zhilina / Copenhagen
Linfilld / Celtic – Dundalk / Rosenborg
Hapoel Ber-Sheva / Honved – Zalgiris Vilnius / Ludogorets
Vitorul – APOEL / Dudelanzh
Hibernians / Salzburg – Rijeka / TNS
Qarabak / Samtredia – Sherif / Kukësi
Partizan Beograd / Buduçnost Podgorica -Olimpiakos
FC Steaua – Viktoria Plzen
Nice-Ajax
Dinamo Kiev-Young Boys
AEK Athinë-CSKA Moskë
Club Brugge-Istanbul Bashakshehir

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)