Shoqja e ngushtë e Meghan Markle, Priyanka Chopra u duk se ‘injoroi’ Princin William dhe Kate Middleton ndërsa ishin në Wimbledon.

Në një klip të sapo shfaqur, aktorja, 38 vjeçe, zgjodhi të merrej me rregullimin e shallit të saj, ndërsa Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, të dy 39 vjeç, zunë vendet e tyre në duartrokitje të rrëmbyeshme nga turma përpara eventit ‘Women’s Singles’ të shtunën.

Fotografitë e mëtejshme tregojnë Priyankan që duket se largohet nga çifti mbretëror ndërsa qëndronte në tribunë ndërsa ata u përzien me personazhe të tjerë VIP pas finales, shkruan DailyMail.

Disa vëzhgues mbretërorë sugjeruan se ishte një gjest i qëllimshëm pasi Dukesha e Sussex-it, 39 vjeçe, bëri vërejtje për Kate-n gjatë intervistës së saj për Oprah Winfrey.

Reklama
Reklama

Meghan pretendoi se kunata e saj e bëri atë të qante dhe ‘lëndoi ndjenjat e saj’ gjatë një diskutimi rreth veshjeve të vajzave me lule përpara dasmës së saj me Princin Harry – pasi ishte sugjeruar më parë se ishte e anasjellta.

Ajo gjithashtu akuzoi një anëtar të Familjes Mbretërore pa emër, për racizëm, i cili e kishte pyetur atë lidhur me ngjyrën që fëmija i tyre pritet të ketë.

Është e mundur që Priyanka nuk i pa Çiftin e Kembrixhit teksa hynin në ‘Royal Box’, ose se ajo nuk ishte në dijeni të mirësjelljes për të duartrokitur, megjithatë disa fansa mbretërorë sugjeruan që abstenimi i saj nga duartrokitjet ishte i qëllimshëm.

Reklama

Duke vërejtur reagimin e saj, një person në rrjetet sociale tha: “Mua më mjafton mënyra se si Priyanka as nuk dukej në drejtim të tyre”.

Reklama

Një tjetër shkroi në Twitter: ”Në të vërtetë jam në mosbesim për një mungesë të tillë sjelljeje dhe edukate. Amerikanët të ulur në afërsi të Kate dhe William nuk duartrokitën dhe as e pranuan hyrjen e tyre. Dy yje të mëparshëm të tenisit me gratë e tyre, King dhe Navratilova, dhe një shoqe e ngushtë e Meghanit, Priyanka Chopra”.

Një fans tjetër shtoi: “Ajo i injoroi plotësisht. Unë do të bëja të njëjtën gjë nëse shoku im do të keqtrajtohej”, ndërsa njëri vërejti: “Unë do t’i injoroja edhe ata”.

Reklama

Aktorja u bashkua në ballkonin mbretëror me shumë personazhe të tjerë VIP, ndër ta edhe sipërmarrësen, Natasha Poonawalla.

Meghan Markle dhe Priyanka Chopra janë shoqe të ngushta që nga janari i vitit 2016 pasi u takuan në një darkë të grave në Televizion ELLE.

Reklama

Më pas Meghan i tha Press Trust of India se ishte emocionuar kur Chopra admironte punën e saj, duke shtuar: “E dini kur takoni dikë dhe thjesht lidhni miqësi? Ishte thjesht një progresion i lehtë, natyral”.

“Ne kemi arritur të mbajmë kontakte përmes e-mailit dhe mesazheve dhe të përpiqemi të shohim njëra-tjetrën sa herë që të dyja jemi në të njëjtin qytet”.

Reklama

Aktorja indiane ishte e ftuar në dasmën e saj me Princin Harry në maj të vitit 2018, megjithatë Meghan nuk mori pjesë në dasmën e saj me Nick Jonas atë dhjetor dhe Priyanka më pas mungoi në festën e foshnjës së Meghanit, duke shkaktuar thashetheme për një grindje të mundshme në atë kohë.

Sidoqoftë Priyanka qeshi me këto pretendime, duke këmbëngulur se thjesht nuk ishte ‘e vërtetë’.

Reklama

Priyanka ka qenë një kampione e ngritjes së zërit për Meghanin që kur ato u bënë të afërta; kur Dukesha u emërua një nga njerëzit më me ndikim të vitit 2018, ajo shkroi në rrjetet sociale një status duke detajuar cilësitë e saj të veçanta.

Reklama

Në artikull, ajo parashikoi që Meghan ‘do të jetë një princeshë për njerëzit’ dhe e quajti atë një ‘grua të re me zemrën dhe mendjen e saj në vendin e duhur’.

Një burim i tha më parë E! News që Meghan i beson Priyankan rreth ‘rregullimeve’ që duhej të bënte për të qenë një mbretërore.

Gjatë intervistës së tyre të diskutueshme me Oprah Winfreyn në fillim të këtij viti – e cila është nominuar për një çmim ‘Emmy’ – Meghan tha Kate e kishte bërë atë të qante.

Reklama

“Disa ditë para dasmës ajo ishte mërzitur për diçka, që kishte të bënte me … veshjet e vajzës përcjellëse të nuses, dhe kjo më bëri të qaj. Dhe me të vërtetë më lënduan ndjenjat”, i tha ajo prezantueses.

Reklama

“Nuk ka pasur një konfrontim dhe nuk mendoj se është e drejtë për të që të futet në detajet e kësaj sepse ajo kërkoi falje dhe unë e kam falur atë. Ajo që ishte e vështirë për të kapërcyer ishte të fajësohej për diçka që jo vetëm që nuk e bëra, por që më ndodhi mua”.

Kate nuk ka komentuar publikisht intervistën e famshme, por ajo dhe Princi William u tha se ishin ‘thellësisht të trishtuar’ nga kjo. /Telegrafi/