LAJMI I FUNDIT:

Shoku i skuadrës e shkeli në këmbë, Roma mbetet pa yllin e skuadrës për tre muaj

Shoku i skuadrës e shkeli në këmbë, Roma mbetet pa yllin e skuadrës për tre muaj

Roma ka pësuar humbje 1-2 në derbin e mbrëmjes nga Real Betis.

Por përveç humbjes në fushë, trajneri i Romës, Jose Mourinho ka mbetur edhe pa njërin nga titullarët e rëndësishëm, Zeki Celik.


Mbrojtësi turk e nisi nga minuta e parë ndeshjen, por ai u largua gjatë pjesës së parë pas një lëndimi të pësuar.

Nuk ishte një lëndim nga futbollisti kundërshtar, por nga kapiteni i mbrëmshëm i Romës, Gianluca Mancini.

Qendërmbrojtësi italian e shkeli pa dashje Celikun dhe turku u detyrua të dalë nga fusha.

I zëvendësuar që në minutën e katërt të sfidës mes Romës dhe Betisit, turku iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore gjatë paradites së sotme, nga ku u konstatua se Celik nuk do të jetë në gjendje të luaj deri në janar.

Një problem tjetër për Mourinhon pasi edhe mbrojtësi tjetër i djathtë Rick Karsdorp është i lënduar dhe në atë pozitë pritet të luaj Nicola Zalewski. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve
Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

La Liga
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Kalo në kategori