Shkupi nuk i ndryshon gjërat në ndeshjen kthyese, eliminohet nga Santa Clara

(Foto: Twitter/cd.santaclara)

Skuadra e Shkupit e ka humbur edhe ndeshjen kthyese në kuadër të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës përballë ekipit Santa Clara.

Në takimin e parë të zhvilluar në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, shkupjanët pranuan tre gola, ndërsa ata e kanë humbur edhe sfidën kthyese në Estadio de Sao Miguel (2-0).

Rezultati u zhbllokua që në minutën e 13-të me golin e Carlos, ndërsa më pas vendasit e dyfishuan epërsinë përmes Mikel Villanueva (39’).

Me këto dy gola të nikoqirëve, skuadrat shkuan në pushim duke e bërë thuajse të pamundur rikthimin e ekipit nga Maqedonia e Veriut.

Në gjysmën e dytë të takimit nuk u shënuan gola të tjerë, ashtu që Shkupi u eliminua nga Liga e Konferencës.

Ndërkaq, Santa Clara ka vazhduar në raundin e tretë, ku do të luajë përballë ekipit Olimpija Ljubljana. /Telegrafi/

Ronaldo largohet papritur nga Arabia Saudite dhe kthehet në Evropë?

"Unë nuk jam një milioner" - Futbollisti i Malagas kapet nga kamerat duke ia shitur fanellën një tifozi

“Haalandi i ri” më në fund do të luajë për Bayern Munichun

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë