Derisa luftimet e ashpra po vazhdojnë të zhvillohen në shumë pjesë të Ukrainës, kjo nuk i ndaloi qytetarët që për pak çaste të shijojnë rrezet e diellit nëpër plazhe.

Një rast i tillë ndodhi edhe në një plazh në rajonin e Odesas, ku shumë qytetarët kishin shkuar për të pushuar paksa, transmeton Telegrafi.

Megjithatë në një moment një minë shpërtheu në ujë, duke alarmuar pushuesit që ishin mbledhur. Deri më tani nuk dihet nëse nga ky shpërthim është lënduar ndonjë pushues.

Piloti më i mirë ukrainas humb jetën gjatë betejës, disa ditë para vrasjes ishte dekoruar nga Zelensky Piloti më i mirë ukrainas humb jetën gjatë betejës, disa ditë para vrasjes ishte dekoruar nga Zelensky

Pamjet amatore të publikuara më poshtë shfaqin momentin kur mina shpërthen në det. Nuk dihet nëse atë e kishte aktivizuar ndonjë peshk, apo thjesht kishte ndodhur shpërthimi vetvetiu.

Reklama

Në anën tjetër forcat ukrainase dhe ato ruse po vazhdojnë me luftime të ashpra. Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë ukrainase, pretendon se forcat ruse çdo ditë e më shumë po pësojnë humbje si në njerëz ashtu dhe në makineri luftarake.

Reklama

E presidenti rus Vladimir Putin, me çdo kusht po tenton të fshehë të dhënat zyrtare sa i përket vrasjes së ushtarëve rusë në betejat në Ukrainë, nga frika se mund të ndodhin protesta të ashpra në Rusi nga familjarët e ushtarëve. /Telegrafi/