LAJMI I FUNDIT:

Shkëlqimi në Londër pas huazimit, Tottenham do ta aktivizojë klauzolën për blerjen e Kulusevskit

Shkëlqimi në Londër pas huazimit, Tottenham do ta aktivizojë klauzolën për blerjen e Kulusevskit

Dejan Kulusevski ka rilindur pas huazimit në Angli te Tottenham Hotspur gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sulmuesi anësor humbi vendin e titullarit te Juventusi dhe po luante shumë pak, para se Antonio Conte ta kërkonte me ngulm afrimin e tij te Tottenham.

Kalimi në Londër ka qenë shumë pozitiv për të, pasi ka shkëlqyer me gola e asistime.

21-vjeçari në 11 ndeshje në Ligën Premier ka shënuar tre gola dhe ka asistuar në gjashtë të tjerë, duke qenë ndër lojtarët më produktiv të Spurs.

Forma fantastike që po kalon, ka bërë që Tottenham ta aktivizojë klauzolën për blerjen përfundimtare të tij.

Mediat në Ishull kanë raportuar se Spurs gjatë ditëve të ardhshme pritet ta kompletojë blerjen përfundimtare të suedezit për 35 milionë euro nga Juventusi.

Formës së mirë të tij i gëzohet edhe Zonja e Vjetër, pasi do të fitojë 35 milionë euro, para që pritet t’i shpenzojë për të blerë Nicolo Zaniolon e Romës. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori