Përfaqësuesja e Holandës ka fituar ndaj Luksemburgut me rezultat 1-3.

Mysafirët ishin dukshëm më të mirë në këtë takim dhe kjo ishte një fitore e merituar.

cxkf2ojxuaahjei

Goli i parë në takim erdhi nga Arjen Robben në minutën e 36-të, por pas tetë minutash Maxime Chanot barazoi shifrat nga pika e bardhë dhe me rezultat 1-1 përfundoi 45 minutëshi i parë.

Në pjesën e dytë i disponuari për lojë Memphis Depay shënoi dy herë (58’ dhe 84’) dhe takimi përfundoi me rezultat 1-3.

cxkhnfhxaaafxwc

Pas kësaj fitore Holanda ngjitet në pozitën e dytë pas katër ndeshjeve me shtatë pikë, apo tre më pak se Franca. Holandezët janë të ndjekur nga Suedia me shtatë pikë dhe Bulgaria me gjashtë.

Ky takim ishte i vlefshëm për kualifikimet e Kupës së Botës ‘Rusia 2018’ në Grupin A. /Telegrafi/