Manchester City e ka mposhtur Chelsean me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 22-të në Ligën Premier.

Golin e vetëm në këtë përballje interesante e realizoi Kevin de Bruyne në minutën e 70-të.

Citizens ishin më të mirë në fushë dhe morën notën e përgjithshme 7.12, me Chelsean që u vlerësua 6.77.

Shumë raste, spektakël, por shënohet vetëm një gol - City vazhdon sigurt drejt titullit me fitoren ndaj Chelseat Shumë raste, spektakël, por shënohet vetëm një gol - City vazhdon sigurt drejt titullit me fitoren ndaj Chelseat

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë ballafaqim ishte De Bruyne që mori notën 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Romelu Lukaku që u vlerësua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/