LAJMI I FUNDIT:

Shkëlqeu Bellingham: Dortmund 5-0 Stuttgart, notat e lojtarëve

Shkëlqeu Bellingham: Dortmund 5-0 Stuttgart, notat e lojtarëve

Dortmundi ka fituar 5-0 ndaj Stuttgartit në kuadër të javës së 11-të në Bundesliga.

Reklama

Golat për vendasit i shënuan Jude Bellingham me dy, Niklas Sule, Giovanni Reyna dhe Youssoufa Moukoko.

Dortmundi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.37, me Stuttgartin që u vlerësua me 6.48.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Bellingham që shënoi dy gola dhe mori notën 9.8.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Silas Katompa Mvumpa, që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori