LAJMI I FUNDIT:

Shkaku i politikës, Mkhitaryan nuk do të luajë në finalen e Ligës së Evropës

Shkaku i politikës, Mkhitaryan nuk do të luajë në finalen e Ligës së Evropës
Auba duke e festuar njërin gol së bashku me Mkhitaryanin

Javën e ardhshme luhet ndeshja finale e Ligës së Evropës midis Arsenalit dhe Chelseat.

Reklama

Finalja e garës së dytë më të madhe në Evropë luhet në Baku, e cila gjë i ka shkaktuar probleme skuadrës së Arsenalit.

Sigurit, Gunnersat nuk do të mund të llogaritin në Henry Mkhitaryan për arsye politike, domethënë marrëdhëniet e këqija mes Azerbajxhanit dhe Armenisë së tij.

Këto dy shtete nuk kanë marrëdhënie të mira mes veti për shkak të mosmarrëveshjes mbi rajonin Nagorno-Karabak. Qytetarët armenë nuk mund të hyjnë në Azerbajxhan, dhe ata që hyjnë, duke përfshirë edhe Mkhitarin, mund të arrestohen.

Arsenali gjithashtu përfshiu UEFA-n gjatë gjithë historisë, por nuk arriti të binte dakord rreth ardhjes së futbollistit në Baku.

“Ne jemi të zhgënjyer që ne duhet t’ju informojmë se Henri Mkhitaryan nuk do të udhëtojë me ekipin në Azerbajxhan në finalen e Ligës së Evropvs kundër Chelseat. Ne kemi hulumtuar të gjitha opsionet dhe kemi marrë vendimin që të mos udhëtojmë gjithsesi”, shkruan në deklaratën e Arsenalit.

Ndryshe, finalja mes këtyre dyja ekipeve do të zhvillohet më 29 maj (e mërkure), me fillim në ora 21:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Superliga
Kalo në kategori