LAJMI I FUNDIT:

Shikoni se si mortaja ruse bëhet copë pas një goditjeje të fuqishme nga Ukraina

Shikoni se si mortaja ruse bëhet copë pas një goditjeje të fuqishme nga Ukraina

Ukraina ka publikuar pamjet ku forcat e saj shkatërrojnë një mortajë ruse në një shpërthim masiv.

Reklama

Videoja është publikuar nga Brigada Ushtarake e Veçantë 406 e Forcave të Armatosura të Ukrainës, transmeton Telegrafi.

Mortaja ruse e cila po manovronte në një fushë të hapur shihet derisa goditet në atë që duket si një distancë e largët.

Pas goditjes, pason një shpërthim i madh, duke e bërë pajisjen të shpërbërë në copa.

Nuk dihet se në cilën zonë janë xhiruar pamjet, megjithatë luftimet janë duke vazhduar në Bakhmut, dhe ka zëra se Ukraina ka nisur kundërofensivën e saj të shumëpritur. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori