LAJMI I FUNDIT:

Shembet kulmi i shkollës së re që kushtoi 30 milionë euro (Foto)

Shembet kulmi i shkollës së re që kushtoi 30 milionë euro (Foto)

Zyrtarët arsimorë dhe prindërit nga Dumpfries i Skocisë, janë të shqetësuar dhe po kërkojnë të dinë, se si ka mundësi të shembet kulmi i një shkolle të re që ka kushtuar 30 milionë euro për tu përfunduar.

Pamjet që janë realizuar në brendi, i shfaqin skenat pas shembjes, motivet e së cilës janë ende të panjohura, transmeton Telegrafi.


Shkolla fillore shumë milionëshe, ishte përfunduar dhe u bë gati që të hapet më 21 gusht, kur edhe fillon viti i ri shkollor.

Gjithçka mendohet se ishte bërë si pasojë e punimit të dobët, ndërsa ndërtuesi Grahams e ka rrënuar tërë kulmi për ta ndërtuar nga fillimi, raporton BBC.

Zyrtarët e kompanisë ndërtuese, pretendojnë se gjithçka fillojë nga ‘rrjedha në një pjesë të kulmit, mbi sallën e arsimtarëve, që më pas i dëmtoi shtyllat mbajtëse’.

Megjithëse duhet të bëhen punime të mëdha, shkolla parashihet të hapet më 21 gusht. Pos dëmeve materiale, brenda nuk ndodhej askush dhe nuk ka ndonjë të lënduar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u

Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u "bërë" qen trondit sërish - tani tregon se në çfarë kafshë dëshiron të shndërrohet

Azia
Seanca e parlamentit francez u pezullua pasi deputeti valëviti flamurin palestinez

Seanca e parlamentit francez u pezullua pasi deputeti valëviti flamurin palestinez

Evropa
Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Evropa
I janë premtuar 30 sosh, Zelensky viziton bazën belge ku qëndrojnë aeroplanët luftarakë F-16

I janë premtuar 30 sosh, Zelensky viziton bazën belge ku qëndrojnë aeroplanët luftarakë F-16

Evropa
Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Evropa
Burri nga Massachusetts që i mbijetoi sulmit të ariut rrëfen ‘takimin e dhunshëm’ me kafshën - tregon se çfarë i shpëtoi jetën

Burri nga Massachusetts që i mbijetoi sulmit të ariut rrëfen ‘takimin e dhunshëm’ me kafshën - tregon se çfarë i shpëtoi jetën

Amerika
Kalo në kategori