LAJMI I FUNDIT:

Sheikh Jassim do të blejë një klub tjetër të madh të Ligës Premier pas problemeve për marrjen e Man Utd

Sheikh Jassim do të blejë një klub tjetër të madh të Ligës Premier pas problemeve për marrjen e Man Utd

Sheikh Jassim Bin Hamad Al Thani është supozuar të blejë një tjetër klub të Ligës Premier mes shqetësimeve për mos blerjen e Manchester United deri tani.

Kanë kaluar nëntë muaj që kur pronarët e United, Glazers njoftuan se po shikonin alternativa strategjike për klubin që mund të rezultonin në një shitje të plotë, dhe tifozët ende nuk janë në dijeni se kush do të jetë në krye të gjigantëve të Ligës Premier për një kohë të gjatë.


Në të vërtetë, bankieri i Katarit, Sheikh Jassim dhe miliarderi Sir Jim Ratcliffe kanë dorëzuar të dy oferta për klubin që nga shpallja publike e interesit të tyre në janar, por aktualisht asnjëra prej tyre nuk është pranuar.

Në të vërtetë, të premten Manchester Evening News pohoi se Sheikh Jassim është ende në pritje të një përgjigjeje nga familja Glazer për paraqitjen e tij për të blerë United dhe se të dy ofertuesit kanë një “shqetësim të vërtetë” që Glazers mund të mos e shesin.

Sheikh Jassim paraqet ofertën për thyerjen e rekordit botëror për blerjen e Manchester United
Lexo po ashtu Sheikh Jassim paraqet ofertën për thyerjen e rekordit botëror për blerjen e Manchester United

Sipas botimit, oferta “premium” e Sheik Jasimit mbetet në tryezë dhe një burim pranë kampit të tij pohoi se arabët po e presin familjen Glazers.

“Hapat e ardhshëm janë në dorën e shitësve dhe gjithçka që mund të bëjmë është të presim”.

Në të vërtetë, mediumi anglez shtoi se ka pasur një surprizë në lidhje me mungesën e ndonjë sqarimi apo komunikimi që nga fillimi i procesit, ndërsa shifrat nga Bursa e Nju Jorkut nuk janë trazuar nga luhatjet e çmimeve të aksioneve bazuar në thashethemet.

Një burim financiar i tha mediumit se shifrat e lidhura me Raine Group, një firmë bankare investimesh e punësuar nga Glazers për të ndihmuar me procesin, besojnë se atyre u është kërkuar të shesin diçka “që nuk është vërtet për shitje”.

Arsyeja e mundshme për vonesën e shitjes së Man United është zbuluar – nuk ka të bëjë asgjë me Glazers
Lexo po ashtu Arsyeja e mundshme për vonesën e shitjes së Man United është zbuluar – nuk ka të bëjë asgjë me Glazers

Gazetari i ESPN, Mark Ogden pohoi se Sheikh Jassim dhe rrethi i tij e kanë caktuar klubin e Tottenham Hotspur si një alternativë të mundshme për United.

“Ata duan gjurmë në Ligën Premier. Dikush më tha kohët e fundit; se nëse Katari nuk e blejnë Man United, ata do të kthehen dhe mund të përfundojnë duke blerë Tottenham”.

“Ai tha, shikoni, nëse ju keni Manchester City në pronësi të Abu Dhabit, ju keni Neëcastle në pronësi të Arabisë Saudite, nëse Katari blenë Tottenham, atëherë ju keni tre klube që mund të tërhiqen”, ka thënë Ogden për United Stand. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori