LAJMI I FUNDIT:

Arsyeja e mundshme për vonesën e shitjes së Man United është zbuluar – nuk ka të bëjë asgjë me Glazers

Arsyeja e mundshme për vonesën e shitjes së Man United është zbuluar – nuk ka të bëjë asgjë me Glazers

Një raportim i ri ka bërë të ditur se vonesa në shitjen e Manchester United i takon dy ofertuesve dhe jo Familjes Glazer.

Ben Jacobs i Give Me Sport raporton se të dyja palët (ofertuesit dhe Glazers) po angazhohen në një ‘lojë të postimit mediatik’ për të forcuar dorën e tyre.


Sipas raportimit, Sheikh Jassim dhe Sir Jim Ratcliffe “nuk janë aq të gatshëm sa po paraqitet në publik”.

Ten Hag synon ta bëjë Man Unitedin më të mirin në një aspekt - dikur ishin me Fergusonin
Lexo po ashtu Ten Hag synon ta bëjë Man Unitedin më të mirin në një aspekt - dikur ishin me Fergusonin

Në fakt, Glazers thuhet se duan ta kryejnë shpejt operacionin e shitjes pasi të shpallet zgjedhja e preferuar.

Dhe si Sheikut ashtu edhe Sir Jim Ratcliffe u është kërkuar që të ‘përgatiten’ për të bërë transaksionin.

Maguire ka një kusht për t'u larguar nga Manchester United
Lexo po ashtu Maguire ka një kusht për t'u larguar nga Manchester United

Glazers duan një tarifë prej rreth shtatë miliardë euro për të shitur Manchester United.

Megjithë dërgimin e katër ofertave në muajt e kaluar, asnjëra palë nuk ka dëgjuar deri më tani – ndërsa duket se së shpejti pritet të ketë një ide më të qartë se kujt do t’i takojë klubi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Ndërkombëtare
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Kalo në kategori