LAJMI I FUNDIT:

SHBA-të besojnë se shumë njësi ushtarake ruse janë dorëzuar te ukrainasit, thonë se avancimi i tyre drejt Kievit ka ngecur  

SHBA-të besojnë se shumë njësi ushtarake ruse janë dorëzuar te ukrainasit, thonë se avancimi i tyre drejt Kievit ka ngecur  

Inteligjenca amerikane ka njoftuar se disa njësi të ushtrisë ruse janë dorëzuar te ushtarët ukrainas.

Reklama

Ndërkaq mbrëmë Ukraina njoftoi se do të ofrojë amnisti dhe para, për çdo ushtar rus që e hedh në tokë armën, transmeton Telegrafi.

Ukrainasit në Melitopol konfrontohen me trupat ruse, ushtari shtie në ajër duke menduar se do t’i frikësojë – por pa ndonjë rezultat
Lexo po ashtu Ukrainasit në Melitopol konfrontohen me trupat ruse, ushtari shtie në ajër duke menduar se do t’i frikësojë – por pa ndonjë rezultat

Në anën tjetër, zyrtarët amerikanë thonë se avancimi i Rusisë në drejtim të Kievit ka mbetur atu kishte qenë mbrëmë – kjo si rezultat i mungesës së derivateve.

Shtetet e Bashkuara gjithashtu kanë bërë të ditur se Rusia ka filluar të sillet çuditshëm, kjo për shkak të humbjes së madhe si në njerëz ashtu dhe në makineri ushtarake – madje është raportuar se shumë fluturake rus janë humbur gjatë invazionit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori