LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit në Melitopol konfrontohen me trupat ruse, ushtari shtie në ajër duke menduar se do t’i frikësojë – por pa ndonjë rezultat

Ukrainasit në Melitopol konfrontohen me trupat ruse, ushtari shtie në ajër duke menduar se do t’i frikësojë – por pa ndonjë rezultat

Një video e publikuar në rrjetet sociale shfaq civilët në qytetin ukrainas Melitpol në juglindje të vendit, duke u konfrontuar me trupat ruse dhe konvojin e mjeteve ushtarake, shkruan The Guardian.

Reklama

Në video civilët dëgjohen duke bërtitur në gjuhën ukrainase: “Shkoni në shtëpi. Fashistë. A do të na qëlloni, e shihni se nuk kemi armë. Shkoni në shtëpi”, transmeton Telegrafi.

Sesa trima janë ukrainasit e dëshmon videoja, pa armë në duar – i vërsulen veturës ruse
Lexo po ashtu Sesa trima janë ukrainasit e dëshmon videoja, pa armë në duar – i vërsulen veturës ruse

E një ushtar ruse duke menduar se do ta tremb turmën shtie me pushkë në ajër, por pa ndonjë rezultat – banorët as qe mendonin të largoheshin nga rruga.

Madje një kamion afrohet me shpresën së madhësia e tij do të bind civilët të lirojnë rrugët. Megjithatë nuk dihet nëse konvoji u ushtrisë ruse është lejuar të kalojë në këtë qytet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Evropa
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Një burrë në SHBA pranoi krimin dhe kaloi 28 vjet burg, por u vërtetua se ishte i pafajshëm

Një burrë në SHBA pranoi krimin dhe kaloi 28 vjet burg, por u vërtetua se ishte i pafajshëm

Amerika
Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Azia
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Koreja e Jugut tregoi raketa moderne, dron dhe tanke në paradën e rrallë ushtarake

Koreja e Jugut tregoi raketa moderne, dron dhe tanke në paradën e rrallë ushtarake

Azia
Kalo në kategori