LAJMI I FUNDIT:

Shaqiri beson te kualitet e Bonyt

Shaqiri beson te kualitet e Bonyt

Stoke City i Xherdan Shaqirit po kalon në një periudhë të vështirë në këtë fillim sezoni në Ligën Premier.

Për këtë ka folur edhe mesfushori shqiptar, i cili është ndalur te sulmuesi Wilfried Bony, që është pika kryesore e Stoke në sulm.


Agjenti i Shaqirit nuk e mohon kalimin te Roma
Lexo po ashtu Agjenti i Shaqirit nuk e mohon kalimin te Roma

“Ai do të vijë në pozitën e duhur së shpejti dhe do të shënojë, nuk kam dyshime për atë”, ka thënë Shaqiri.

Stoke ka shënuar vetëm shtatë gola këtë sezon, ndërsa Shaqiri vetëm një gol

Lojtari me më së shumti gola është Joe Allen me katër. /Telegrafi/