Tashmë në botën sportive ka klasifikime për çdo element.

Së fundmi është përpiluar një renditje me futbollistët që janë bërë objekt talljesh në internet.

E përditshmja spanjolle “Marca” e ka bërë një listë me 7 lojtarët me të cilët është bërë më shpesh ironi, ku ai që kryeson është Fellaini për të cilin Manchester United pagoi 27.5 milionë funte.

shaka 1

Pas belgut pozicionohet Anderson, ndërkohë që në vendin e tretë gjendet Jackson Martinez.

shaka 2

Në fotomontazhin e krijuar, për të lexohej mesazhi: Më thonë se jam Falcao i ri, por nuk kanë specifikuar jam si Falcao i Chelseat apo ai i Atletico Madrid.

Edhe vetë Radamel Falcao është një prej lotarëve që është bërë objekt talljesh ashtu si dhe Emil Heskey.

shaka 3

Nuk mund të mungonin ironitë as për Mario Balotelli për të cilin ironia e tifozëve të Liverpool është: Balotelli 1 gol i shënuar, 3 modele të ndryshme flokësh.

Klasifikimin e mbyll Fernando Torres që në kohët kur aktivizohej te Chelsea u shndërrua në “Don’t Scorres”. Por, për spanjollin së fundmi tifozët kanë ndryshuar mendim.

shaka 4  shaka 5 shaka 6