LAJMI I FUNDIT:

Sfidat e dyta çerekfinale në Ligën Unike

Sfidat e dyta çerekfinale në Ligën Unike
(Foto: ligaunike.com)

Të mërkurën zhvillohen ndeshja e dytë çerekfinale të Ligës Unike. Në gjysmëfinale kualifikohen skuadrat që janë më të mira nga dy ndeshjet.

Në takimin e parë Teuta mundi Tirana Neptun 96-81 dhe me 15 pikë epërsi hyn para sfidës së dytë çerekfinale. Tiranasit në anën tjetër do të tentojnë të bëjnë mrekullinë dhe të rikthejnë rezultatin, edhe pse do ta kenë shumë të vështirë të depërtojnë në gjysmëfinale.


Takimi tjetër është ndërmjet Prizrenit 16 dhe Rahovecit. Prizrenasit fituan në palestrën “Mizahir Isma” me rezultat 93-98 dhe hyn me pesë pikë epërsi para duelit të dytë.

Vreshtarët do të tentojnë të fitojnë me më shumë pesë pikë dallim, ndërkohë, prizrenasit synojnë të ruajnë epërsinë e krijuar dhe të kualifikohen në gjysmëfinale.

Golden Eagle Ylli dhe Peja janë kualifikuar në gjysmëfinale, nga vendi i parë, përkatësisht i dytë.


Çerekfinalet e dyta

E mërkurë

19:00 Tirana – Teuta

20:30 Prizreni 16 – Rahoveci


Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori