Sergio Ramos ndaloi telefonat celularë në dasmën e tij këtë fundjavë, ndonëse ai bëri një përjashtim për një të ftuar të veçantë: presidentin e klubit të Real Madrid Florentino Perez .

Ramos kurorëzoi dashurinë e tij me martesë me prezantuesen televizive dhe të dashurën e tij, Pilar Rubio, në katedralen e Seviljes, me rreth 400 të ftuar, duke përfshirë ish-shokët e ekipit si dhe shokët e tanishëm kombëtarë.

Sipas Santi Cazorlas, kolegu i tij i Spanjës, kapiteni i Real Madridit prezantoi një rregull “Asnjë telefon celularë” në mënyrë që mysafirët të jenë më të shoqërueshëm dhe dita e veçantë do të ishte më kuptimplotë.

Reklama

Megjithatë, Perez, i cili kishte një rresht në dhomën e veshjes me Ramosin sezonin e kaluar, u lejua të përdorte pajisjen e tij.

Reklama

“Kjo ditë i kishte të gjitha, nuk kishte kamera, pa telefon, asgjë”, tha Cazorla për El Hormiguero , nëpërmjet Daily Mail.

Pilar Rubio dhe Sergio Ramos (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

“Vetëm Florentino (Perez) e kishte telefonin e tij. Ai ishte duke shikuar finalen e basketbollit ACB”.

Të afërmit e Pepe Reina, Sergio Busquets, Jordi Alba, Alvaro Morata, Joaquin dhe Luka Modric ishin të pranishëm, siç ishin Davidi dhe Victoria Beckham.

David Beckham dhe Victoria Beckham (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Reklama

Kishte, megjithatë, mjaft disa lëshime të dukshme. Zinedine Zidane ishte në Bilbao me gruan e tij, ndërsa Gerard Pique dhe Shakira nuk u panë të pranishëm në dasmë pavarësisht se kishin marrë një ftesë.

Cristiano Ronaldo dhe gjysma tjetër e tij Georgina Rodriguez nuk u ftuan. Megjithë çiftin që fitoi një trofe në Bernabeu gjatë një periudhe nëntëvjeçare, Ramos thuhej se ishte zemëruar nga mënyra e Ronaldos që përfshinte largimin e tij nga kryeqyteti spanjoll.

Reklama

Dhe sipas të përditshmes spanjolle “Marca” kjo ka qenë arsyeja e mos-ftesës e Ronaldos. /Telegrafi/

Pilar Rubio dhe Sergio Ramos (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)