LAJMI I FUNDIT:

Sancho ‘turpërohet’ nga Erik ten Hag për favorizimin e një lojtari tjetër të Man Utd

Sancho ‘turpërohet’ nga Erik ten Hag për favorizimin e një lojtari tjetër të Man Utd

Jadon Sancho thuhet se është duke u zemëruar me trajnerin Erik ten Hag për favorizimin e treguar ndaj një tjetër lojtari të Manchester Unitedit.

E ardhmja e Sanchos në United është zhytur në errësirë ​​pas grindjes së tij publike me menaxherin holandez.

Muajin e kaluar, anglezi u la jashtë skuadrës së United për të luajtur me Arsenalin pasi Ten Hag nuk ishte i kënaqur me paraqitjet e Sanchos në stërvitje.

Ten Hag ka marrë vendim përfundimtar për Sanchon
Lexo po ashtu Ten Hag ka marrë vendim përfundimtar për Sanchon

Që atëherë, 23-vjeçari ka lëshuar deklaratën e tij për të hedhur poshtë pretendimet e menaxherit të Unitedit.

Sancho gjithashtu thuhet se ka refuzuar të kërkojë falje dhe tani është ‘i internuar plotësisht’ .

Sipas një raporti të ri nga Football Transfers, Sancho ka mbetur i zemëruar me trajtimin e tij në krahasim me Antonyn, i cili është goditur me polemika të tijat.

“Thelbi i çështjes është se Antony zgjidhet pa marrë parasysh sa keq luan ose sa gabime bën”.

“Pavarësisht se sa situata i prish, ai favorizohet nga Ten Hag”, thuhet në raport. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset
Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

La Liga
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Ndërkombëtare

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Ndërkombëtare
Kalo në kategori