LAJMI I FUNDIT:

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

E ardhmja e Jadon Sanchos është larg Manchester Unitedit, klub nga i cili është përjashtuar.

Sulmuesi anglez është përjashtuar nga trajneri Erik Ten Hag për arsyeje disiplinore dhe do të largohet nga Old Traford gjatë afatit kalimtar të janarit.

Shumë skuadra kanë shprehur interesim për transferimin e Jadon Sanchos, në mesin e tyre edhe ish-skuadra e tij Borussia Dortmund.

Erik ten Hag: Rikthimi i Sanchos në Man Utd varet nga ai
Lexo po ashtu Erik ten Hag: Rikthimi i Sanchos në Man Utd varet nga ai

Duket se Manchester United dhe Borussia Dortmund po planifikojnë një shkëmbim që do ta rikthente Sanchon në Signal Iduna Park gjatë afatit kalimtar dimërorë.

Sipas asaj që ka raportuar gazeta gjermane Sport Bild dy skuadrat janë të gatshme për një shkëmbim, ku Sancho do të rikthehej në Bundesliga derisa në Old Traford do të transferohej sulmuesi holandez Donyell Malen.

Autori i pesë golave ​​në 19 ndeshje, Malen nuk ka bërë hapin e pritur në Signal Iduna Park, për këtë arsye Dortmund janë të hapur për largimin e tij.

Edhe nëse nuk ndodh shkëmbimi, verdhezinjtë janë të gatshëm ta shesin Mallenin nëse vije një ofertë mbi 30 milionë euro. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Premier League
Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Premier League
Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

La Liga
Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori