Detaje rreth një modeli të ri të telefonit nga Samsung janë zbuluar, përkatësisht është Samsung Galaxy On7 Prime dhe telefoni do të fillojë të shitet në Indi së shpejti.

Samsung Galaxy On7 Prime do të shitet përmes Amazon në Indi dhe tani kemi disa specifikime në celularin pasi ai u shfaq në faqen e internetit të Amazon.

Galaxy On7 Prime do të vijë me një ekran LCD prej 5.5 inç që do të shfaqë një rezolucion HD prej 1920 x 1080 pikselëve. Telefoni do të vijë me një procesor Core Samsung Exynos 7870 octa dhe gjithashtu do të vijë me 3GB RAM dhe 32GB RAM si standard.

Do të ketë edhe një version tjetër të celularit që do të vijë me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ​​ruajtëse, pajisja do të vijë me kamera të larta fundore në pjesën e përparme dhe të prapme. Në pjesën e përparme të pajisjes do të ketë një kamerë me 13 megapiksel për Selfie dhe video chat dhe në anën e pasme do të ketë edhe një kamerë tjetër me 13 megapiksel për foto dhe video.

Galaxy On7 Prime do të shfaqë 4G LTE, WiFi, Bluetooth 4.1 LE, GPS dhe do të mbështesë Samsung Pay Mini dhe do të vijë me Android 7.1 Nugat.

Deri tani nuk ka detaje mbi çmimet e sakta apo se kur do të jetë në dispozicion tek ne.