Armando Sadiku u rikthye të luajë për kombëtaren e Shqipërisë dhe qëndroi në fushë për 90 minuta në humbjen minimale (0-1) ndaj Lituanisë.

Sulmuesi u pa shumë pak në fushë dhe ashtu si pjesa tjetër e skuadrës, ishte dukshëm më poshtë fizikisht sesa kundërshtarët, gjë që e pranoi edhe në intervistën pas ndeshjes.

“E kishim përgatitur mirë ndeshjen, por ndikoi pak lodhja në ndeshjen e parë dhe nuk arritëm të shkonim të freskët në 30 metrat e fundit. Kjo ndikoi qartë edhe në finalizimin e aksioneve”, ka deklaruar ai për SuperSport.

Shqipëria humb nga Lituania në shtëpi, ndeshje e dobët e kuqezinjve Shqipëria humb nga Lituania në shtëpi, ndeshje e dobët e kuqezinjve

“Edhe unë personalisht vija nga një periudhë shumë e gjatë pushimesh dhe vuajta, por u mundova të jap më të mirën. Të gjithë u përpoqën, por ata u mbrojtën mjaft mirë dhe nuk na lanë asnjë rast”.

“Kishte kontakt dhe unë u përpoqa të rrëzohem menjëherë. Mendoj se po të kishte VAR, do të ishte dhënë penallti”.