LAJMI I FUNDIT:

Sa ka ofruar deri më tani Chelsea për Enzo Fernandez

Sa ka ofruar deri më tani Chelsea për Enzo Fernandez

Mesfushori i Benficas, Enzo Fernandez, mund të shkojë te Chelsea në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Blutë kanë mbetur jashtëzakonisht të impresionuar me mesfushorin këtë sezon, si në futbollin e klubeve ashtu edhe në Kupën e Botës.

Fernandez e ndihmoi vendin e tij Argjentinën të fitonte Kupën e Botës në Katar.

Sipas gazetarit të CBS, Ben Jacobs, bordi i Benficas nuk është i sigurt nëse duhet të pranojë një ofertë masive prej 100 milionë eurosh nga Chelsea për Fernandez.

Lojtari ka një klauzolë blerjeje që është pak më e lartë, por kjo do të përfshinte që Chelsea të paguajë të gjithë tarifën në një shumë të vetme.

Blutë do të shpresojnë të negociojnë me Benfican për një marrëveshje me këste, por klubi portugez heziton ta shesë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori