LAJMI I FUNDIT:

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi
Reklama

Rusia ka humbur 320 ushtarë, tri tanke, katër automjete të blinduara luftarake dhe 24 dronë në 24 orët e fundit –sipas Ukrainës.

Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë së tij ka publikuar përditësimin e tij të radhës, duke llogaritur humbjet ruse për ditën e 581 të luftës, përcjell Telegrafi.


Është e rëndësishme të theksohet se këto shifra nuk janë verifikuar ndërkohë që Moska rrallë komenton për të vdekurit e saj në luftë ose humbjet ushtarake.

Ndërkohë në përgjithësi, thotë Ukraina, Rusia tani ka humbur rreth 276,990 personel ushtarak që nga fillimi i agresionit vitin e kaluar.

Ndërsa sa i përket pajisjeve, ajo pretendon se humbjet e Rusisë në luftë janë:

Tanke: 4,675 (+3 në ditën e kaluar)

Mjete luftarake të blinduara: 8,950 (+4)

Sisteme të artilerisë: 6,337 (+38)

Hedhës me raketa (RSZV): 792 (+0)

Pajisjet e mbrojtjes ajrore: 534 (+1)

Aeroplanë: 315 (+0)

Helikopterë: 316 (+0)

UAV të nivelit operativo-taktik: 4,948 (+24)

Raketat e lundrimit: 1,529 (+0)

Anije/varka: 20 (+0)

Nëndetëset: një (+0)

Pajisje automobilistike dhe kamionë cisternë: 8,792 (+29)

Pajisje speciale: 927 (+2) /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell

Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell "detajet" e tij

Botë
Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Botë
Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Botë
Hamasi merr përgjegjësinë për sulmin kur dy persona dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë, duke vrarë tre njerëz në Jerusalem

Hamasi merr përgjegjësinë për sulmin kur dy persona dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë, duke vrarë tre njerëz në Jerusalem

Botë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Evropa
Kalo në kategori