LAJMI I FUNDIT:

Rriten të ardhurat nga tatimi mbi fitimin në Shqipëri

Rriten të ardhurat nga tatimi mbi fitimin në Shqipëri

Të ardhurat e realizuara në buxhetin e shtetit nga tatimi mbi fitimin gjatë 7 muajve të parë të vitit 2017 rezultuan 6.5 % më të larta, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2016.

Reklama

Sipas treguesve fiskal të buxhetit, publikuar nga ministria e Financave, gjatë periudhës janar-korrik 2017, në buxhet u arkëtuan 19,292 milionë lekë nga tatimi mbi fitimin, rreth 4,076 milionë leke më tepër se planifikimi.

Krahasuar me vitin 2016, gjatë periudhes janar-korrik 2017 u mblodhën 1,179 milionë lekë më shumë.

Të gjitha kompanitë (të huaja ose jo), që janë të regjistruara në regjistrin tregtar dhe paguajnë TVSH, janë subjekt i tatimit mbi fitimin. Tatimpaguesit rezidentë i nënshtrohen tatimit vetëm për të ardhurat e gjeneruar në territorin e Republikës së Shqipërisë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Lajme
Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Lajme
Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Lajme
​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Lajme
Kalo në kategori