LAJMI I FUNDIT:

“Rregullat e FIFA-s janë të qarta”, Giresse e komenton vendimin e Kurtulusit për t’u larguar nga Kosova

“Rregullat e FIFA-s janë të qarta”, Giresse e komenton vendimin e Kurtulusit për t’u larguar nga Kosova

Përzgjedhësi i Kosovës, Alain Giresse e konfirmoi në konferencën për media se mbrojtësi Edvin Kurtulus iu është bashkuar kombëtares së Suedisë, ndërsa më vonë edhe e komentoi atë.

Kurtulus ishte kapiten i Kosova U21 dhe së fundmi u ftua edhe nga ekipi A i Kosovës nga Giresse. Megjithatë, Kurtulus ka vendosur të mos i bashkohet Kosovës, por Suedisë, aty ku edhe luan futboll profesionist me Hammarby.

Vendimin e Kurtulusit e ka komentuar edhe përzgjedhësi i Kosovës, Giresse, i cili ka thënë se ndihet i zhgënjyer, por nuk mund t’i ndryshoj gjërat.

Giresse konfirmon largimin e Edvin Kurtulus nga Kosova te Suedia
Lexo po ashtu Giresse konfirmon largimin e Edvin Kurtulus nga Kosova te Suedia

“Jam i zhgënjyer, por s’mund të shkoj në Suedi dhe ta thërras atë. Fakti që ne e kemi ftuar të luajë për Kosovën nuk do të thotë se do të kishte minutazh”, ka thënë fillimisht Giresse në konferencë.

“I kam bisedat me të. Ai ishte i kënaqur për vendimin që e ka marrë për të luajtur me ne. Por, në fund, vendimi iu takon lojtarëve”.

“Ajo çka mund të bënim ne është se e kemi ftuar”.

“Rregullorja e FIFA-s e përcakton qartë që asnjë lojtar mund të bllokohet nëse nuk e zhvillon asnjë ndeshje me atë ekip”.

“Pse të mos jemi në vendin e parë”, Giresse flet për objektivin e Kosovës
Lexo po ashtu “Pse të mos jemi në vendin e parë”, Giresse flet për objektivin e Kosovës

“Po ashtu, FIFA e lejon që një lojtar të kalojë nga grupmoshat e një kombëtareje në tjetrën”.

“Unë qeshem me këtë. Por, natyrisht, jam i zhgënjyer me këtë situatë. Edhe pse jam i zhgënjyer, është zgjedhja e tij”, përfundoi përzgjedhësi francez. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bundesliga
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

Bundesliga
Kalo në kategori