LAJMI I FUNDIT:

Giresse konfirmon largimin e Edvin Kurtulus nga Kosova te Suedia

Giresse konfirmon largimin e Edvin Kurtulus nga Kosova te Suedia
Alain Giresse në konferencë (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Përzgjedhësi i Kosovës, Alain Giresse e konfirmoi në konferencën për media se mbrojtësi Edvin Kurtulus iu është bashkuar kombëtares së Suedisë.

Kurtulus ishte kapiten i Kosova U21 dhe së fundmi u ftua edhe nga ekipi A i Kosovës nga Giresse.

Megjithatë, Kurtulus ka vendosur të mos i bashkohet Kosovës, por Suedisë, aty ku edhe luan futboll profesionist.

Kurtulus me Kosovës U21

Trajneri francez se zgjedhjet e lojtarëve ishin sportive, ndërsa për mbrojtësin tha se ishte zgjedhje e tij largimi nga Përfaqësuesja e Kosovës.

“Këto janë zgjedhje sportive. Edvin Kurtulus ka shprehur dëshirën t’i bashkëngjitur Suedisë”, ka thënë fillimisht Giresse.

“Me pjesën e mbetur do t’u përgatisim katër ndeshje. Pres pyetjet tuaja”, përfundoi francezi. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ligat tjera
Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori