LAJMI I FUNDIT:

Rrëfimi i bashkëshortes së Valon Behramit, skiatorja Lara Gut: Do të doja të dija më mirë shqip

Rrëfimi i bashkëshortes së Valon Behramit, skiatorja Lara Gut: Do të doja të dija më mirë shqip

Bashkëshortja e futbollistit të njohur shqiptar Valon Behramit, Lara Gut-Behrami (29 vjeçe) foli në një intervistë me RSI për jetën e saj private.

Jeta private është e shenjtë për Laran. Kjo është arsyeja pse ajo ka kohë që fshiu të gjitha llogaritë e saj në rrjetet sociale, e cila është pikërisht arsyeja pse nuk u përgjigjet pyetjeve në lidhje me të. Ajo bëri një përjashtim në programin “Il gioco del mondo” në RSI, duke dhënë një intervistë ekskluzive mbi karrierën dhe jetën e saj.

“Isha 16 vjeçe kur hyra në Kupën e Botës, isha një figurë publike. Kishte internet, por asgjë më shumë. Pastaj u rrita, rrjetet sociale u shfaqën dhe ndryshuan shumë gjëra, thotë Gut-Behrami, shkruan Blick.Ch.

Lara Gut-Behrami (Foto: Michel Cottin/Agence Zoom/Getty Images/Guliver)

‘Prandaj keni vendosur të jetoni pa Facebook, Twitter dhe Instagram?’, pyet moderatori.

“Askund nuk është shkruar se sot duhet të tregoj gjithçka për jetën time. Dhe askush nuk duhet të komentojë për gjithçka rreth meje”, thotë gruaja e Valonit.

Valon Behrami (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Pastaj fituesja e përgjithshme e Kupës së Botës nga viti 2016 flet për burrin e saj dhe ish-yllin e Përfaqësueses së Zvicrës, Valon Behrami (35 vjeçar). “Valoni është dashuria e jetës time”, thotë ajo. Dhe: “Gjithçka ka ndryshuar që kur e takova”.

Ajo është veçanërisht e tensionuar me lojërat nga Behrami, i cili së shpejti do të luajë përsëri për Genoan. “Kur jam në tribuna, jam më nervoze sesa në fillim të një gare skijimi”, zbulon Gut-Behrami. Në të njëjtën kohë, ajo është e lumtur që është në gjendje të ndajë momente kaq të bukura me Behramin.

Lara Gut-Behrami (Foto: Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images/Guliver)

Kur u pyet se sa nga kultura kosovare apo shqiptare e Behramit ajo mori me vete, 26 herë fituesja e Kupës së Botës tha: “Unë jam shumë me fat që kam takuar Valonin dhe familjen e tij. Ata janë fantastikë. Vetëm gjuha ishte një problem në mes. Kur Valoni flet shqip me familjen e tij, unë ndonjëherë nuk kuptoj të thuash asgjë. Atëherë më duhet të qesh. Deri më tani unë jam në gjendje të flas vetëm disa copëza të shqipes dhe do të doja ta dija më mirë”.

Në fund, Gut-Behrami pyetet për të ardhmen e saj pas sportit profesional. Atëherë çfarë është ajo? Ajo thotë: “Atëherë Valoni dhe unë jemi vetëm. Atëherë nuk do të jemi duke luftuar për rezultate. Ka shumë më tepër sesa vetëm futbolli dhe skijimi. Jam e lumtur dhe më pëlqen të mendoj se çfarë do të bëjmë së bashku. Është një letër e bardhë që më pas do ta pikturojmë së bashku”.

‘A do të jenë edhe fëmijët pjesë e kësaj pikture?’, e pyeti moderatori i emisionit skiatoren zvicerane.

“Për momentin jam e martuar për fat të mirë dhe një garuese e skijimit. Kjo do të jetë çështje që do të vijë më vonë, jo tani”, ka thënë Lara. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

Magazina
Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Magazina
Trupi i ri i Katy Perry me bikini në kopertinën e albumit, ngjall spekulime për përdorim të ilaçit të njohur Ozempic

Trupi i ri i Katy Perry me bikini në kopertinën e albumit, ngjall spekulime për përdorim të ilaçit të njohur Ozempic

Magazina
Fitoi çmimin e madh në BBVA, Egla Ceno: Më kërkuan lekë borxh

Fitoi çmimin e madh në BBVA, Egla Ceno: Më kërkuan lekë borxh

Magazina
Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës

Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës "J'Adore” të Dior, pasi Charlize Theron e kishte këtë punë për dy dekada

Magazina
SPAK heton Luiz Ejllin - kërcënoi zyrtarët e IKMT për të mos shembur një ndërtesë

SPAK heton Luiz Ejllin - kërcënoi zyrtarët e IKMT për të mos shembur një ndërtesë

Magazina
Kalo në kategori