LAJMI I FUNDIT:

Rrahmani thotë se ndjehet krenar me golat e shënuar

Rrahmani thotë se ndjehet krenar me golat e shënuar

Sulmuesi i Ballkanit, Albion Rrahmani, është futur në histori të futbollit të Kosovës me het-trikun e shënuar ndaj La Fioritas të martën mbrëma në “Fadil Vokrri”.

Pas ndeshjes dhe rekordit të thyer, Rrahmani ka thënë se ndihet krenarë për golat e realizuar.

“Do e mbaj mend gjatë gjithë jetës dhe jam shumë krenar. Këto gola më japin shumë më shumë motiv për të vazhduar”.

Ballkani dhe Albion Rrahmani në histori, rekord në Evropë me klubet kosovare
Lexo po ashtu Ballkani dhe Albion Rrahmani në histori, rekord në Evropë me klubet kosovare

“Shpresoj që të vazhdojë me më shumë gola”, ka thënë Rrahmani.

Ndryshe, Ballkani në raundin e tretë do të përballet me fituesin e duelit mes Sutjeskas nga Mali i Zi dhe Klaksvik nga Ishujt Faroe. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori