Supermodelja dhe aktorja, Rosie Huntington-Whiteley, ka folur në lidhje me sekretin e saj për të mbajtur linja të holla trupore.

Bashkëshortja e Jason Statham, e cila është nënë e një fëmijë, ka rrëfyer se pse duket mbresëlënëse gjatë gjithë kohës në setet fotografike.

Në një intervistë për revistën The Sunday Times Style, 32-vjeçarja ka thënë se fshehtësia qëndron në ‘agjërimin’ me ndërprerje duke ngrënë ushqim në diferencë kohore ndërmjet tetë deri 10 orë.

Jason Statham dhe Rosie Huntington-Whiteley (Foto: Rich Fury/Getty Images/Guliver)

“Pastaj përpiqem që të mos marr ushqim pas orës 16:00 dhe 18:00. Kjo i jep mundësi trupit tim që të tretë gjithçka”, ka thënë ajo.

Krahas kontrollit të ushqimit, ajo merret rregullisht me fitnes, gjë që e ka trashëguar nga nëna e saj, e cila është instruktore aerobi. /Telegrafi/

View this post on Instagram

New Rosie Lingerie coming soon.. 🖤

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on Oct 28, 2019 at 11:19am PDT

View this post on Instagram

I'm waiting… #inmychoos @jimmychoo #ad

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on Dec 1, 2019 at 9:31am PST