Shqipëria ka kaluar në epërsi në ndeshjen miqësore kundër Luksemburgut.

Kuqezinjtë janë dukë luajtur si mysafirë në këtë përballje, ndërsa kanë arritur ta zhbllokojnë rezultatin në minutën e 52-të.

Odise Roshi pranoi një top nga Elseid Hysaj dhe goditja e tij u ndal në rrjetë.

Theksojmë se fraksioni i parë i lojës nuk prodhoi gola. /Telegrafi/