LAJMI I FUNDIT:

Rooney ndëshkohet me të kuq pas goditjes së kundërshtarit me bërryl

Rooney ndëshkohet me të kuq pas goditjes së kundërshtarit me bërryl

Wayne Rooney u dërgua jashtë me karton të kuq me ndihmën e VAR-it, gjatë pjesës së parë të ndeshjes në humbjen 2-1 të DC United ndaj New York Red Bulls.

Golashënuesi rekord i Ligës Premier u përfshi në një përleshje me Cristian Casseres dhe goditi venezuelasin në fytyrë me bërrylin e tij.


Gjyqtari shkoi te vendi i VAR-it për të marrë këndin më të mirë të mundshëm të incidentit dhe padyshim që ishte një karton i kuq i vlefshëm për sjellje të dhunshme.

Pagat e lojtarëve më të paguar të secilës skuadër në MLS - Nga Ibrahimovic te Vela, Schweinsteiger dhe Rooney
Lexo po ashtu Pagat e lojtarëve më të paguar të secilës skuadër në MLS - Nga Ibrahimovic te Vela, Schweinsteiger dhe Rooney

Kështu, gjyqtari vendosi ta ndëshkoj me karton të kuq të drejtë në minutën e 24-të dhe ta përjashtojë Rooneyn.

https://twitter.com/atalantanews/status/1164358756370702336

https://twitter.com/TheDistrictRob/status/1164378480047472641

Ky incident ndikoi keq te skuadra e angleze, DC United pasi në fund të ndeshjes humbi me rezultat 2-1.

Rooney u ndëshkua me të kuq pas një ndërhyrje të rrezikshme, por shpëtoi pas rishikimit të VAR-it nga gjyqtari
Lexo po ashtu Rooney u ndëshkua me të kuq pas një ndërhyrje të rrezikshme, por shpëtoi pas rishikimit të VAR-it nga gjyqtari

Ndryshe, 33-vjeçari ka vetëm edhe disa ndeshje në SHBA para se të bashkohet me Derby Countyn në një marrëveshje 18-mujore si lojtar-trajner.

Rooney edhe më parë është ndëshkuar me të kuq për shkak të sjelljeve të pahijshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori