Cristiano Ronaldo me krenari i ka shënuar arritjet e tij personale në nëntë muajt e fundit, duke e quajtur një sezon të ri, por të paharrueshëm me Juventusin.

Ronaldo u transferua për shumë rekord në Juve verën e kaluar ku shënoi 28 gola, fitoi një Scudetto dhe Superkupën e Italisë, si dhe u vlerësua me çmimin ‘Lojtari më i mirë në Serie A’.

“Çfarë sezoni i paharrueshëm!”, shkroi 34-vjeçari në Instagram.

“Përvoja të reja, klub gjigant, qytet emocionues, rekord të thyer dhe tre tituj tjerë!”.

“Unë dua t’i falënderoj të gjithë tifozët e Juventusit për mënyrën e mrekullueshme që u mirëprita në Itali! Ju jeni një pjesë shumë e rëndësishme e fitoreve tona!”.

“Falë të gjithë tifozëve të mi anembanë botës dhe veçanërisht popullit portugez që na ndihmoi të arrijmë një tjetër fitore historike për Portugalinë! Do të keni gjithmonë një vend të veçantë në zemrën time!”.

View this post on Instagram

What an unforgettable season! New experiences, gigantic club, exciting city, broken records and three more titles! I have to thank all of Juventus fans for the wonderfull way I was welcomed in Italy! You’re a very important part of our victories! Thanks to all my fans around the world and particularly to the portuguese people that helped us reach another historical win for Portugal! You’ll allways have a special place in my heart! Personaly, I’ll never forget the great moments and new record-breaking achievments I’ve had so far in 2019: – Italian Supercup winning goal; – Serie A win, Best Player and 21 goals; – Nations League win and hat-trick; – First Player to reach 100 wins and 125 goals in Champions League; – First Player to win 10 UEFA titles; – First Player to score in all National Teams final stages: FIFA World Cup, UEFA European Cup, FIFA Confederations Cup and UEFA Nations League; – First Player to score in 10 consecutive National Teams final stages from 2004 to 2019; See you soon! Together we’ll keep fighting for new and amazing conquests! I’m counting on you! 🇵🇹🇮🇹🌍 🤜🏻🤛🏻🙌🏻💪🏻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Jun 14, 2019 at 10:53am PDT

“Personalisht, nuk do të harroj kurrë momentet e shkëlqyera dhe arritjet e reja rekord që kam pasur deri në vitin 2019”, ka shkruar ai duke i renditur. /Telegrafi/