0Shares

Cristiano Ronaldo ka përshëndetur menaxhmentin e Zinedine Zidanes pasi skuadra iu afrua më shumë se kurrë titullit me fitore prej 4-1 në udhëtmi te Celta Vigo.

Reali arriti të bëj një hap të madh pasi e mposhti Celta Vigon thellë në udhëtim dhe Ronaldo për këtë ka adresuar lëvdatat te Zinedine Zidane.

“Bosi e ka menaxhuer si duhet situatën gjatë gjithë vitit. Ne kemi skuadër shumë të mirë me të rinj kualitativ dhe të tjerë me përvojë”.

Lajmet e fundit rreth Real Madridit Lajmet e fundit rreth Real Madridit

“Unë kam qenë më i pushuar këtë vit në mënyrë që të jem në formë të lartë në fund të sezonit dhe kjo ka funksionuar mirë kur gjërat janë vendimtaer”.

“Ne kemi edhe një ndeshje, ne e dimë se duhet të fitojmë”.

“Ne po shkojmë te Malaga për ta fituar ndeshjen, ky është objektivi jonë. Ne jemi Reali, ne duhet të tregojmë se jemi ekipi më i mirë dhe se jemi kampionë”, deklaroi Ronaldo pas ndeshjes ndaj Celta Vigos. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)