Roma vazhdon me fitore, mposhtë lehtësisht Udinesen (Video)

Skuadra nga kryeqyteti italian, Roma ka shënuar fitoren e katërt në Serie A.

‘Giallorosët’ triumfuan pa problem përballë Udineses me rezultat të pastër 3-1.

Skuadra e Eusebio Di Francescos e filloi furishëm ndeshjen dhe vetëm pas 12 minutave lojë shënoi golin e parë.

Ishte sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko që pranoi një top nga Radja Nainggolan dhe shënoi për 1-0.

Pasi kishin kaluar gjysmë ore lojë, Roma ngriti epërsinë në 2-0.

Autori i golit të parë, Edin Dzeko kësaj radhe asistoi për Stephan El Shaarawyn i cili dyfishoi epërsinë.

Por me kaq Roma nuk u ndal, pasi pa shkuar në pushim realizoi edhe golin e tretë.

El Shaarawy shfrytëzoi një gabim të mbrojtësit Widmer dhe nga afërsia shënoi për 3-0.

Në pjesën e dytë Roma kishte mundësi të shënonte edhe golin e katërt, por Diego Perotti dështoi nga penalltia.

Golin e vetëm në këtë takim për mysafirët e shënoi mbrojtësi Jens Larsen në minutën e fundit të ndeshjes.

Mesfushori nga Kosova, Valon Behrami pati një paraqitje solide dhe qëndroi në fushë gjatë 90 minutave.

Pas kësaj fitore, Roma ndodhet në pozitën e katërt me 12 pikë të tubuara pas pesë javëve pasi ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ndërkohë javën e radhës, kryeqytetasit do ta zhvillojnë derbin e javës përballë Milanit në ‘San Siro’. /Telegrafi/

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

“Mourinho më përjashtoi nga ekipi i parë dhe më dërgoi të stërvitsha te fëmijët pa më folur apo paralajmëruar” - rrëfimi shokues i gjermanit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

"Do ta mbaj për vete atë që mendoj" - Araujo nuk përgjigjet direk për Gudoganin, por lë shumë për të kuptuar