Roma – Spal, formacionet zyrtare

Roma dhe Spali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Giallorossët janë nikoqir të Spalit në takimin e vlefshëm për javën e 16-të të Serie A, i cili zhvillohet në Olimpico nga ora 18:00.

Ekipi i Paulo Fonseca është në formë të mira me dy fitore e një barazim nga tri ndeshjet e fundit dhe synon fitoren e radhës.

Në anën tjetër, mysafirët e Spalit gjenden në fundin e tabelës dhe në formë të tmerrshme, kështu që do të ishin të kënaqur me një pikë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Roma: Pau Lopez; Florenzi, Cetin, Fazio, Kolarov; Veretout, Diawara; Zaniolo, Pellegrini, Perotti; Dzeko

Spal: Berisha; Cionek, Vicari, Felipe, Tomovic; Murgia, Valoti, Missiroli, Igor; Paloschi, Petagna

/Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes