LAJMI I FUNDIT:

Roma rikthehet të fitorja, mposht Empolin dhe ngjiten në vendin e tretë

Roma rikthehet të fitorja, mposht Empolin dhe ngjiten në vendin e tretë

Roma ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Empolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të në Serie A.

Reklama

Ekipi i Jose Mourinhos është kthyer të fitorja pas humbjes nga Napoli dhe me këtë fitore ka përforcuan vendin në top katërshe.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të vendasve, të cilët përveç rasteve arritën të shënojnë edhe dy gola nga dy asistime të Paulo Dybala.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas vetme dy minutave lojë me anë të Roger Ibanez, i cili shënoi me kokë për 1-0, ndërsa Tammy Abraham (6’) shënoi gjithashtu me kokë për 2-0.

Në pjesën e dytë u zhvillua lojë më e barabartë, pa shumë raste për gol dhe me Romën që menaxhoi rezultatin.

Kështu pas 90 minutave lojë, ekipi i Mourinhos i gëzohet fitores 2-0 duke marrë tri pikë të rëndësishme drejt objektivit për kualifikim në Ligën e Kampionëve.

Pas kësaj fitore, Roma e sheh veten në pozitën e tretë me 40 pikë, ndërsa Empoli renditet në vendin e 10-të me 26 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Giallorossët luajnë në udhëtim te Lecce, ndërsa Empoli e pret Spezian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori