LAJMI I FUNDIT:

Roma lëshon fitoren nga duart në përballjen me Torinon

Roma lëshon fitoren nga duart në përballjen me Torinon

Roma e ka lëshuar fitoren nga dora në minutat e fundit të ndeshjes, duke barazuar 1-1 në udhëtim te Torino në kuadër të javës së pestë në Serie A.

Pjesa e parë përfundoi pa gola edhe pse dy skuadrat patën raste të mira shënimi.


Në 45 minutat e dytë u vërejt një tempo më e lartë e lojës, me dy skuadrat që tentonin të kalonin në epërsi.

Por, ishte Roma – ajo që kaloi në epërsi me golin e Romelu Lukakut në minutën e 68-të, që u asistua nga Rasmus Kristensen.

Mirëpo, vendasit nuk u dorëzuan deri në fund dhe i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Duvan Zapatas (85′), për rezultatin final 1-1

Roma është aktualisht në vendin e 13-të me pesë pikë, ndërsa në xhiron e gjashtë do të ketë punë me Genona. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
Kalo në kategori