Roma ka konfirmuar se Diego Perotti po përballet dy muaj jashtë fushës pasi ka pësuar në tërheqje të muskulit.

Lojtari mungoi në barazimin  3-3 të Giallorossëve ndaj Genoas në sezonin e ri të Serie A-së dhe anësori bëhet e ditur se ka tërhequr muskulin e këmbës së majtë.

Argjentinasi tashmë ka filluar marrjen e trajtimit, megjithëse do të duhet gjashtë deri në tetë javë për t’u rikuperuar.

Lojtari 31-vjeçar mund të humbasë deri në tetë ndeshje të ligës, duke përfshirë takimet me Lazion, Atalantan dhe Milanon.

Dramë në Olimpico, Roma dhe Genoa ndajnë pikët me gjashtë gola të shënuar Dramë në Olimpico, Roma dhe Genoa ndajnë pikët me gjashtë gola të shënuar

Kjo vije pasi në sezonin e kaluar kishte po të njëjtat probleme me muskujt, gjë që bënë që ai t’i bënte vetëm 15 paraqitje në të gjitha garat për romakët.

Reklama

Giallorossët tani do të tentojnë që ta transferojnë një lojtar sa më parë të jetë e mundur, pasi afati i transferimeve në Itali mbyllet më 2 shtator. /Telegrafi/

Reklama