LAJMI I FUNDIT:

Dramë në Olimpico, Roma dhe Genoa ndajnë pikët me gjashtë gola të shënuar

Dramë në Olimpico, Roma dhe Genoa ndajnë pikët me gjashtë gola të shënuar
Roma vs Genoa (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Roma dhe Genoa i kanë ndarë pikët në xhiron e parë të Serie A-së, pasi ndeshja përfundoi 33-3 në Olimpico.

Reklama

Ishin Giallorossët ata që kaluan të parët në epërsi me anë të Cengiz Under që realizoi golin në minutën e gjashtë, pas asistimit nga Edin Dzeko.

Por, dhjetë minuta më vonë, mysafirët e barazuan rezultatin me golin e shënuar nga Andrea Pinamonti, prej asistimit të Cristian Romeros.

Roma vs Genoa (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Sulmuesi boshnjak arriti ta rikthente epërsinë në minutën e 30-të nga një asistim i Bryan Cristantes.

Por, Genoa arriti ta barazonte përsëri rezultatin në 2-2 me anë të Dominico Criscitos (43’), që shënoi nga pika e bardhë.

Roma vs Genoa (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Pjesa e dytë filloi më mirë për romakët të cilët e rikthyen epërsinë sërish por tani me anë të Aleksander Kolarov që shënoi në minutën e 49-të.

Mirëpo, Genoa arriti që edhe një herë ta barazonte rezultatin me anë të Crisitan Kouames (70’), e që bëri që takimi të përfundonte 3-3. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza

Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori