LAJMI I FUNDIT:

Roma kërkon transferimin e Demiral, Juventusi ia cakton çmimin mbrojtësit turk

Roma kërkon transferimin e Demiral, Juventusi ia cakton çmimin mbrojtësit turk

Roma është në kërkim të një mbrojtësi për ta përforcuar repartin defensivë për edicionin e ardhshëm.

Reklama

Që prej zyrtarizimit të Jose Mourinhos në krye të Giallorosëve, shumë emra janë përfolur për një transferim te Roma.

Por duket se lojtari që do të zbarkojë në kryeqytetin italian është turku Merih Demiral që aktivizohet me Juventusin.

Demiral nuk është pjesë e formacionit bazë të bardhezinjve dhe dëshiron të jetë titullar i padiskutushëm.

Mediat italiane kanë raportuar se drejtuesit e Romës kanë pasur takim me agjentët e lojtarit.

Nga ana tjetër Juventus është gati ta lejoj largimin e lojtarit dhe tanimë i ka caktuar edhe çmimin e largimit.

Zonja e Vjetër dëshiron që të përfitojë 40 milionë euro nga shitja e reprezentuesit turk.

Kujtojmë që interesim për mbrojtësin kanë shfaqur edhe Milan dhe skuadrat angleze Arsenal dhe Tottenham Hotspur.  /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Zbulohet lista e re me 10 lojtarët më të vlefshëm në tregun e transferimeve – Haaland rrëmben vendin e parë, Mbappe i dhjeti

Ndërkombëtare
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori